Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOchrona własności przemysłowej w MŚP - nowe szkolenie e-learningowe

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2022-01-04 16:27:57
akademia parp, parp, ochrona własności przemysłowej, ipr

Ochrona własności przemysłowej jest zagadnieniem niezwykle istotnym w wielu branżach, w tym zwłaszcza w dziedzinie szeroko rozumianych nowoczesnych technologii. Z nowego kursu Akademii PARP dowiecie się, jak ją chronić.

Przedmiotami własności przemysłowej są wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, oznaczenia geograficzne oraz topografie układów scalonych. Ochrona własności przemysłowej zapewnia przedsiębiorcom wyłączne prawo do wykorzystywania ich własnego wynalazku bądź oznaczenia. Ponadto chroni ich kreatywność i innowacje. Dobra intelektualne chronione prawami własności przemysłowej w majątku przedsiębiorstwa dają wyłączność zarobkowego i zawodowego korzystania z przedmiotów własności intelektualnej, co wyklucza możliwość korzystania z nich przez konkurencję. Ochrona własności przemysłowej wzmacnia renomę firmy oraz jej pozycję i przewagę konkurencyjną na rynku. Pozwala budować wizerunek oraz reputację marki.

Jak zatem skutecznie chronić własność przemysłową przedsiębiorstwa? Czym jest własność intelektualna i przemysłowa? Czym jest znak towarowy i jakie są podstawowe warunki jego ochrony?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w nowym, bezpłatnym kursie online Akademii PARP: „Ochrona własności przemysłowej w MŚP”.

Nowy kurs przeznaczony jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców zainteresowanych ochroną własności przemysłowej.

Dzięki udziałowi w kursie „Ochrona własności przemysłowej w MŚP”:

  • zaznajomisz się z głównymi pojęciami z obszaru własności intelektualnej i uzyskasz podstawową wiedzę o prawach własności przemysłowej,
  • dowiesz się, jak skutecznie chronić własność przemysłową przedsiębiorstwa,
  • będziesz wiedzieć, czym jest znak towarowy, jakie są podstawowe warunki uzyskania jego ochrony i na co należy zwracać uwagę, żeby nie naruszać znaków towarowych innych przedsiębiorców,
  • dowiesz się, na czym polega prawo do oznaczenia przedsiębiorstwa,
  • poznasz sposoby ochrony wynalazku: patent i tajemnicę przedsiębiorstwa,
  • dowiesz się, czym są wzory użytkowe i przemysłowe.

Kurs „Ochrona własności przemysłowej w MŚP” jest dostępny od 4 stycznia 2022 r. na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu, w tym link do rejestracji, znajduje się tutaj.

Oferta kursów e-learningowych Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

ActCAD 2022 PRIME

ActCAD PRIME to nowoczesne oprogramowanie 3D CAD z funkcjami BIM. Rodzimymi formatami plików Act...
Polska - Grodzisk Mazowiecki 2022-07-20 Dodał: Mariusz Ostrowski IT/ICT, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura Zobacz ofertę

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Audyt SEO

Celem audytu jest uwzględnienie parametrów, które mają wpływ na pozycjonowanie danej witryny. Dla...
Polska - Zielona Góra 2019-09-17 Dodał: Strony DE Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert