Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuConnect & Scale up: Przyszłość branży gaming i e-sport

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-10-14 15:55:48
parp, e-sport, gaming, polska agencja rozwoju przedsiębiorczości

Zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu innowatorów w ramach inicjatywy PARP Connect & Scale up, w ramach której zaproszeni eksperci podzielą się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami. Tematem spotkania, które odbędzie się 20 października, będzie przyszłość e-sportu i gamingu w Polsce.

E-sport

Gaming to obecnie bardzo ważna część światowej kultury, która wyewoluowała na tyle, że część gamingu stała się osobnym sportem. Choć oba pojęcia nie są tożsame, rozwój jednego napędza drugi.

Prężnie rozwijająca się branża e-sportowa to już nie tylko nieodłączna gałąź współczesnego współzawodnictwa i rozrywki, ale również nowe narzędzie budowania kompetencji zawodowych i rozwoju przemysłu kreatywnego. O specyfice rynku sportów elektronicznych stanowi bardzo duże zróżnicowanie uczestniczących w nim podmiotów. Do najważniejszych zaliczyć należy producentów i dystrybutorów gier, organizatorów zawodów, właścicieli drużyn oraz nadawców transmisji z rozgrywek e-sportowych. Istotną rolę pełnią także podmioty, których zawodowa działalność opiera się na wykorzystaniu narzędzi oferowanych przez Internet oraz social media (influencerzy, youtuberzy, vlogerzy, streamerzy itp.).

Gaming i e-sport nie stanowią już niszy zarezerwowanej dla schowanych za monitorami nastolatków. To prawdziwy game changer rozrywki oraz rywalizacji sportowych, w który inwestują największe marki, wyspecjalizowane fundusze, a zwolenników tej formy rozrywki przybywa, co wpływa na wyścig rynkowy i napędza jego rozwój od innowacyjnych technologii, poprzez rozwój marketingu oraz usług okołogamingowych, w tym lokali użytkowych nastawionych na klientów wybierających ta formę rozrywki.


		Connect & Scale up: Przyszłość branży gaming i e-sport image
Jak w tej globalnej rywalizacji odnajduje się polski gaming i co możemy zrobić aby rozwijał się jeszcze dynamiczniej?

Zaproszeni eksperci podzielą się z uczestnikami spotkania Connect & Scale up swoimi spostrzeżeniami, spróbują zdefiniować kluczowe obszary, w których można osiągnąć sukces oraz podzielą się własnym doświadczeniem.

Szczegółowy program i link do rejestracji znajdziecie na stronie wydarzenia na portalu Eventbrite.

Udzial w spotkaniu jest bezpłatny. Na dzień przed spotkaniem uczestnicy otrzymają linka do platformy, na której odbędzie się wydarzenie. Platforma pozwala na zamieszczenie informacji o swojej działalności oraz na interakcję między uczestnikami przez cały czas trwania spotkania. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i zadawania pytań!
Spotkanie odbędzie się 10 października 2021 r. Poczatek o godzinie 10:00.

Liczba miejsc ograniczona.

Kogo zapraszamy?

  • Założycieli studiów developerskich, twórców gier oprogramowania i usług dla e-sportu i gamingu, przedstawicieli hubów innowacji, akceleratorów, instytucji i firm działających w obszarach innowacyjności, coworkingów, innowacyjnych klastrów obszaru tematycznego;
  • Fundusze typu Venture Capital oraz Corporate Venture Capital;
  • Innowatorów, ekspertów, przedsiębiorców i osoby rozwijające lub myślące o rozwoju swojego biznesu w kierunku gamingu i e-sportu;
  • Przedstawicieli Instytucji Otoczenia Biznesu oraz administracji publicznej, wspierających proces rozwoju innowacji, ze szczególnym ukierunkowaniem na e- sport i gaming oraz cyfryzację;
  • Dziennikarzy i ekspertów obszarowych.

Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Przydatne linki:

Strona www programu

PARP - strona www

Grupa na Facebooku

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Connect & Scale Up współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, oś priorytetowa II pt.: ”Inno_LAB- Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów”.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

ActCAD 2022 PRIME

ActCAD PRIME to nowoczesne oprogramowanie 3D CAD z funkcjami BIM. Rodzimymi formatami plików Act...
Polska - Grodzisk Mazowiecki 2022-07-20 Dodał: Mariusz Ostrowski IT/ICT, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura Zobacz ofertę

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Użytkownik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert